top of page

Kodėl nuo vadovo priklauso tik 20% projekto sėkmės?



Paprasta kaip du kart du: yra užduotis, kurią reikia padaryti, yra už tai atsakingas žmogus ir užduotis bus padaryta. Tokį požiūrį galime sutikti daug kur. Ir šnekant apie paprastas užduotis, šis požiūris puikiai veikia.


Tačiau, kuomet kalbame apie sudėtingesnius darbus (projektus), kai grupė žmonių turi atlikti eilę užduočių, šis būdas nustoja veikti. Prasideda painiava aiškinantis, kokius darbus, kokiu metu ir koks žmogus turi padaryti. O jei dar įvertinti, kad mes, kaip žmonės, esame netobuli: dažnai susikalbame ir dar turime skirtingų įsitikinimų, pasidaro aišku, kad lengva nebus.


Todėl sudėtingesniems projektams atsiranda papildomi koordinavimo darbai: išsiaiškinti kliento poreikius; suplanuoti užduotis; rasti kas jas atliks ir t.t. Taip atsirado projektų vadovo, kuris atsako už darbų koordinavimą, rolė.

Atrodo, tada visi projektai turėtų būti sėkmingi... Deja, remiantis Gartner tyrimais, tik mažiau negu pusė projektų būna pilnai įgyvendinti. Kaip taip gali būti? Panagrinėkime

Man patinka požiūris, kad nuo projektų vadovo priklauso tik 20% projekto sėkmės. Aptarkime, nuo ko priklauso likę 80%:


Komandos motyvacija ir įsitraukimas – Projekto komanda turi suprasti ką jie daro ir norėti tai daryti. Jei komanda netikės tuo ką daro, joks vadovas nieko nepadarys.


Organizacijos kultūra – Projekto darbai nevyksta vakuume. Praktiškai visada, projektas įtakoja organizaciją, kurioje jis įgyvendinamas ir atvirkščiai. Jei organizacija yra atvira pokyčiams ir turi palaikančią aplinką, jos projektai turi kur kas daugiau šansų būti sėkmingai pabaigti.


Kliento įsitraukimas – Klientas arba užsakovas, tai žmogus arba organizacijos dalis, kuri turės daugiausiai naudos iš projekto. Jei jam nerūpi vykstančio projekto eiga, kyla natūralus klausimas ar tai ką darome yra prasminga? Todėl kliento aktyvus dalyvavimas yra labai svarbus.


Sėkminga komunikacija – Didelė dalis projektų problemų kyla dėl nesėkmingos komunikacijos. Todėl, komunikacijai su visais dalyviais reikia skirti pakankamai dėmesio bet kuriame projekte.


Apibendrinimas


Šie projektų principai tinka ir Gentyse, ir verslo įmonėse ir kituose žmonių ratuose. Nėra vieno žmogaus, nuo kurio priklausytų visa vykdomo projekto sėkmė. Projekto sėkmė yra visų dalyvaujančių žmonių bendradarbiavimo rezultatas.

Kodėl tuomet projektams reikia vadovo? Juk jei nuo jo priklauso tik 20% sėkmės, mes ir be jo galime pasiekti 80% rezultato :). Tačiau… tie projekto vadovo 20% įtakoja ir likusių 80% rezultatą. Geras projektų vadovas užtikrina sėkmingą komunikaciją, įtraukia klientą, padeda auginti organizacijos projektų kultūrą ir didinti komandos komandos motyvaciją.

Jei jus ši tema sudomino ir turite komentarų arba norite apie tai pasikalbėti, kviečiu susisiekti su manimi.


Mano kontaktinę informaciją rasite LinkedIn.


bottom of page