Komandos motyvacija ir įsitraukimas
- Vardas Pavardė
- 2024-08-01
- 2 min. skaitymo

Praeitame straipsnyje rašiau kad tik 20% projekto sėkmės priklauso nuo projekto vadovo. Dabar, panagrinėkime plačiau nuo ko priklauso likę 80%. Pakalbėkime apie komandos motyvaciją ir įsitraukimą. Esu tikras, kad kiekvienas projektų vadovas karjeros pradžioje susiduria su šiuo klausimu.
Kodėl mano komanda nieko nenori daryti?
Pradėjus dirbti projektų vadovu, man dažnai tekdavo susidurti su situacija, kai komanda nenoriai atlieka tas užduotis, kurias aš prašydavau atlikti. Ir, žinoma, galvojau, kad kalta dėl to tik komanda. Aš aiškiai pasakau, ką reikia atlikti, o jie atrodo, tik ir ieško priežasčių to nedaryti. Nulis motyvacijos ir nulis įsitraukimo į projektą.
Ir kodėl gi man taip visada nesiseka? - galvodavau aš. - Kitos komandos normaliai dirba, o mano komanda nesirūpina nei projekto sėkme, nei įmonės gerove. Kodėl??? Aš juk gerai viską darau, čia komanda bloga. :)
Ką aš galiu daryti kitaip?
Bet ar iš tiesų taip? Galbūt problema buvo manyje, o ne komandoje. Panagrinėkime, ką aš galėjau daryti kitaip, kad komandos motyvacija ir įsitraukimas būtų geresni:
Atsakomybės ribos – projekto komandai dirbant kartu, dažnai atsakomybės ribos tarp komandos narių pradžioje būna neaiškios. Kas darys vieną ar kitą darbą arba prisiims atsakomybę už rezultatus? Projektų vadovas turėtų padėti komandai atsakyti į šiuos klausimus ir apsibrėžti atsakomybės ribas.
Neaiški motyvacija – Kartais komandos nariai dalyvauja projekte, nes vadovas jų paprašė prisijungti į projektą ir padėti. Tačiau, nei noro, nei laiko tai daryti jie neturi. Todėl, stengsis dalyvauti minimaliai ir atlikti tik tuos darbus, kuriuos reikia padaryti, kad netektų aiškintis su vadovu. Projektų vadovas turėtų išsiaiškinti komandos narių motyvaciją ir padėti išspręsti neaiškumus dėl jų laiko ir resursų skyrimo.
Vidiniai konfliktai – Kurį laiką komandai dirbant kartu, neišvengiamai atsiranda situacijos, kai kyla konfliktai. Projektų vadovas turėtų tai pastebėti ir skirti laiko situacijos aptarimui komandos viduje. Neišspręsti konfliktai komandos motyvacijos tikrai nepakelia.
Atvirumas – Tam, kad įtraukti komandą į bendrą darbą, projektų vadovas turi būti atviras ir dalintis su komanda teigiamais ir neigiamais dalykais apie kitus ir apie save. Atviras grįžtamasis ryšys padeda kurti tvirtus tarpusavio santykius.
Apibendrinimas
Kaip matome, norint pagerinti komandos motyvaciją ir įsitraukimą į projektą, reikia nemažai pastangų. Ateinančiame straipsnyje aptarsiu, kokią įtaką organizacijos kultūra daro projektų sėkmei.
Jei jus ši tema sudomino ir turite komentarų arba norite apie tai pasikalbėti, kviečiu susisiekti su manimi.
Mano kontaktinę informaciją rasite LinkedIn.
Commenti