top of page

Ką bendro turi kūno svoris ir kūno temperatūra?Kūno svoris ir kūno temperatūra yra fiziniai kūno parametrai, padedantys pamatyti nukrypimus nuo standarto. Nei daugiau, nei mažiau. Abu šie rodikliai gali rodyti, kad kažkas su mumis vyksta, bet ne įvardyti to priežastys.


Kaip mes kalbame apie antsvorį?


Dažnai, kai mes kalbame apie antsvorį, mes labai daug skiriame dėmesio kilogramams ir pamirštam kitus dalykus.

Užduodame sau tokius arba panašius klausimus:


  • Kiek per šventes priaugau kilogramų?

  • Ką dar galiu padaryti, kad mano kūno svoris sumažėtų?

  • Kiek turiu sportuoti, kad numesčiau priaugtus kilogramus?


Ar esate buve tokioje situacijoje, kuomet susirgę, pasisveriam ir sakom: „kaip gerai, bent svoris sumažėjo keliais kilogramais“? O kai po ligos pasveikstam, vėl pasisveriam ir sakom:

„O ne, mano svoris grįžo! Ir ne duok dieve bent kilogramą priaugau!“ Juk būna taip, ar ne? :)


Juk tuomet, kai sergam, didžioji dalis numesto svorio yra dėl dehidratacijos ir sumažėjusios raumenų masės. Turėtumėme pergyventi, kuomet svoris mažėja ir džiaugtis kai jis sugrįžta, bet kažkodėl darom atvirkščiai.


Kas gi bendro tarp kūno temperatūros ir kūno svorio?


Kai susergam, mūsų kūno temperatūra pakyla ir tuomet žinome, kad mums kažkas atsitiko. Turbūt jausime ir kitus simptomus, tačiau padidėjusi temperatūra yra aiškus ženklas, kad reikia apsilankyti pas gydytoją. Arba bent jau išgerti paracetamolio, kad sumažėtų temperatūra ir leisti kūnui pačiam susitvarkyti.


Kuomet padidėja mūsų kūno svoris, tai irgi yra ženklas mums, kad kažką reikia daryti. Mažiau valgom ir daugiau sportuojam, tam kad jį sumažintume.


Stebime šiuos kūno parametrus ir jiems pasikeitus imamės veiksmų. Tuo jų panašumai ir baigiasi.


Kuo gi skiriasi kūno temperatūra ir kūno svoris?


Kai padidėja kūno temperatūra, mes suprantame, kad čia yra tik simptomas, kuris parodo, jog mes susirgome. Galime numušti temperatūrą su vaistais, tačiau rimčiau susirgus eisime pas gydytoją ir ieškosime priežasties, kodėl mūsų kūno temperatūra padidėjusi. Darysime kraujo tyrimus, eisime pas gydytojus specialistus patikrinti įvairias hipotezes ir suprasti, kas čia su mumis atsitiko ir kaip galime sau padėti.


O ką darome kai padidėja mūsų kūno svoris? Dažnai užsiimame saviplaka ir sau priekaištaujam dėl silpnavališkumo. O tada pradedame drastiškai keisti savo gyvenimo būdą, mažinam suvalgomo maisto kiekį ir pradedam daugiau sportuoti. Juk taip viską išspręsime, ar ne? Tik deja, tai tokiu būdu neveikia. Sumažinus simptomus, bet nepašalinus priežasties, padidėjęs svoris labai greitai sugrįš.


Mūsų reakcija į padidėjusį kūno svorį yra kitokia, nei į padidėjusią temperatūrą. Mes neieškom priežasčių, o tiesiog kovojam su simptomais ir dėl to dažnai tą kovą pralaimime.


Tai ką daryti kai padidėja kūno svoris?


Visų pirma, nereikia savęs smerkti, o geriau pabandyti pasigilinti, kas gi vyksta mano gyvenime, kad mano kūno svoris padidėjo. 

Dažnai svoris kinta dėl įvairių priežasčių, kurios neturi nieko bendro su valios stiprumu ar apsileidimu.

Užduokime sau tokius klausimus, kurie padės suprasti kas gi čia su manimi vyksta, pvz.:


  1. Kokia mano fizinė savijauta pastaruoju metu?

  2. Kaip pasikeitė mano elgesys pastaruoju metu?

  3. Kokie nauji įpročiai atsirado mano gyvenime?

  4. Ar pasikeitė mano gyvenimo aplinkybės?

  5. Ar pasikeitė mano darbas ar šeimyninė padėtis?

  6. Kokia mano emocinė savijauta pastaruoju metu?

  7. Kas dar galėjo lemti padidėjusį kūno svorį? 


Skirkime laiko ir pastangų, kad tinkamai savimi pasirūpintume


Kūno svoris yra viso labo vienas iš fizinių mūsų kūno parametrų ir jo pokytis rodo, kad kažkas keičiasi mūsų gyvenime. Svarbu pasirūpinti savimi, o ne pradėti matuoti savo vertę pagal vieną iš kūno parametrų.


Gal padidėjęs svoris yra tik simptomas to, kad  mano gyvenime yra daug kitų tvarkytinų dalykų? Ir galbūt pradėjus tvarkyti tuos dalykus, tvarkysis ir kūno svoris?

Jeigu jums kūno sveikatos ir svorio tema yra aktuali ir norite apie tai pasikalbėti, kviečiu prisijungti prie mūsų bendruomenės. Informaciją, kaip tą padaryti, rasite puslapyje https://metamgruza.lt, kur taip pat ir sužinosite daugiau apie mus.


Comentários


bottom of page